Fizioterápia

Fizioterápia és gyógytorna: mi alapján tudhatom, hogy melyikre van szükségem?

  • 2024. augusztus 20. kedd
  • By Admin: seditor
  • Comment: 0

A manapság is alkalmazott terápiák között számos olyan változat létezik, amelyik gyógymasszázst és tornát is alkalmaz egyszerre. Ilyen például a fizioterápia. Ezen belül is beszélhetünk hidroterápiáról, gyógyvizet alkalmazó kezelésről és balneoterápiáról. Természetesen a fájdalom enyhítésében bármelyik módszer jó lehet. Ebben a Gyógytornászom fizioterápia rendelője is tud segíteni. Ha nagy fájdalommal küzd már évek óta és ez a mindennapjaira is kihat, célszerű foglalkozni a probléma megoldásával. A gyogytornaszom.hu weboldalon egyszerűen tud időpontot foglalni egy előzetes vizsgálatra.

Itt remek fizioterápiás módszereket használnak, amik közé lehet sorolni a gyógymasszázst és a gyógytornát. Ezeken belül is többféle módszert különítünk el. Ilyen például a Fascia terápia, vagyis az FDM kezelés. Ezzel a technikával hatékonyan lehet csillapítani a fájdalmat és kezelni a kiváltó okot. Az FDM egy rövidítés. Az első betű jelentése nem más, mint fascia. A fascia egy kötőszövet típus, ami az egész testet behálózza. Ha erre a kötőszövetre megfelelő fogásokat gyakorolnak, akkor a fájdalom rövid időn belül megszüntethető. Ezekkel a módszerekkel jótékony hatást lehet elérni az idegeken, szerveken, csontokon és ízületeken.

Mit jelent az FDM kezelés?

Ahogyan említettük, az FDM egy rövidítés, amiből az „F” betű magát a kötőszövetet, vagyis a fascia-t jelöli. A „D” betű a disztorziónak a rövidítése. A disztorzió az adott kötőszövet torzulását, vetemedését jelenti. A kezelés hatékonyan oldja a kötőszövet beszűkülésből eredő panaszokat. Vagyis a fájdalmat és a nehezített mozgást. Az utolsó betű, ami az „M”, a modellt jelenti, vagyis az FDM kezelés látásmódját.

Magát a terápiát, annak a tervét és modelljét. A terapeuta dolga, hogy alaposan megfigyelje a páciens fájdalmát, illetve annak jellegét. Amint ez megtörténik, a kezelése sikere is teljes lesz. Létezik még az FDM kezelésen kívül a manuálterápia. A fizioterápia speciális technikája a manuálisan végzett gyógyító módszer. Vagyis kézzel mozgatják át az izmokat és ízületeket. Gyakorlatilag a szervrendszer működési zavarait lokalizálják és hozzák rendbe. A lokalizálás után, a különféle fogásokkal csillapítják a fájdalmat és az izmok merevségét.

Jó választás a Trigger pont terápia?

Ez is egyfajta manuálterápia, aminél a trigger pontokat, vagyis az izomcsomókat masszírozzák el. Az első pár alkalom fájdalommal jár, hiszen ezek a csomók leginkább a kötőszövetben alakulnak ki. Erős, kisugárzó fájdalommal járnak, mivel az izmok szinte befeszülnek körülöttük. A Trigger pont terápiánál nincs más módszer, mint a csomók elmasszírozása.

Ehhez a szakember nyomást helyez a kitapintott izomcsomóra, majd lassan megszünteti a kialakult kellemetlen érzést. Van még egy ismertebb módszer, ami a köpölyözés. Ez a fizioterápia nem manuális része, hiszen kiegészítő eszközökkel végzik. Harangalakú eszközökkel vákuumot képeznek a bőrön. Ezzel is egyfajta masszázst hajtanak végre a fájó részeken. Ezzel lazítva a kötőszövetet és az összenövéseket.

Címkék: